الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۰

الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ چگونه کار می کند؟

    
برای بسیاری از مدیران دیجیتال مارکتینگ و کارشناسان شبکه های اجتماعی ، پیش بینی آنالیز اینستاگرام بسیار حیاتی است. اینکه الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ چگونه کار می کند به شما کمک می کند رفتاری متناسب با این الگوها ارائه دهید و بیشترین بازدید و فیدبک نصیب شما شود.

 مقالات مرتبط

۸ نکته در مورد بازاریابی در اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۰

روابط شما

این روزها بر کسی پوشیده نیست که اکسپلور و فید صفحه اصلی اینستاگرام برای همه کاربران نتیجه یکسان را نمایش نمی دهد و کاملا شخصی سازی شده است. یکی از مواردی که کمک می کند پست شما بیشتر به بقیه نمایش داده شود ، تعامل شما با بقیه دوستان و عکس مشترک با آن هاست. بنابراین اولویت نمایش شما با این افراد یعنی دوستان پر تعامل با شماست. در کل اینستاگرام تعامل و گفتگو با کاربران را بسیار ارزشمند می داند و به معنای واقعی سعی در ساختن شبکه اجتماعی بر مبنای تعاملات انسانی دارد.

تحلیل رفتار گذشته شما

مورد بعدی که در پست ها توسط اینستاگرام بررسی می شود علاقه مندی های شماست. به طور مثال وقتی شما برروی یک کیک بیشتر مکث می کنید و چند کیک لایک شده در سابقه اینستاگرام شما باشد هر عکس جدیدی با این موضوع را بلافاصله در فید و اکسپلور خود مشاهده خواهید کرد.

شادوبن

باتوجه به موارد اشاره شده حتما متوجه شده اید که چیزی به اسم جریمه و یا شدوبن وجود خارجی ندارد و دلیل اینکه شما حتی به دوستان خود نمایش داده نمی‌ شوید را باید در تعامل پایین خود با بقیه ، انتشار پست غیر محبوب و نرخ تعامل پایین به نسبت فالوور در پیج خود بیابید.

الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۰

الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۰

وریفای شدن و تیک آبی

شایعه بعدی دریافت تیک آبی و افزایش لایک و کامنت است که هیچ ارتباطی به هم ندارند. به گفته اینستاگرام تیک آبی تنها سعی در نشان دادن پیج اصلی و کمک به جستجوی کاربران می باشد.

تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات هدفمند و مرتبط هم در صورتی که باعث افزایش تعامل و فالوور واقعی باشد می تواند بسیار مفید باشد زیرا شما محتوای مورد علاقه کاربران را با سرعت بیشتری به دست مخاطبین می رسانید. بر همین اساس افزایش فالوور با روش های غیر معمول که عموما تاثیری بر نرخ تعامل پیج ندارند منجر به کمتر دیده شدن و ضرر زدن در بلند مدت خواهد شد.

انواع محتوا

استفاده از انواع محتوا مانند ویدیو و پادکست تصویری و یا اینفوگرافیک منجر به ماندن بیشتر کاربران روی پست های شما می شود و این یک نکته بسیار جذاب از نظر اینستاگرام است و نباید از آن غافل شد.

لایو و استوری

یکی دیگر از اشتباهات شرکت ها در مدیریت سوشال مدیا استفاده از لایو و استوری به منظور افزایش فالور و بازدید است ولی این موارد هیچ تاثیر مستقیمی بر روی افزایش تعامل کاربران جدید با شما ندارند و تنها برای راضی نگه داشتن کاربران قدیمی از آن باید استفاده شود و اینطور نیست که پیجی که استوری زیاد منتشر می کند از نظر اینستاگرام لزوما جذاب باشد و به کاربران پیشنهاد دهد. و در آخر پیشنهاد میکنم حتما کاربران خود را به فعال کردن نوتیفیکشن پست های خود دعوت کنید.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.