کپی رایتر

کپی رایتر کیست ؟

    
با ورود تکنولوژی به دنیای امروزی و راه پیدا کردن آن به زندگی روز مره و پیوستن آن به کسب و کارها باعث شده که مشاغل های نوآور و جدیدی به وجود بیایند که علاقه مندان و طرفداران خودش را دارند یکی از مشاغلی که طرفداران زیادی دارد و جذابیت بالایی دارد کپی رایتر بودن است ، که اغلب این شغل را با معادل فارسی آن یعنی حق مجاز برای تالیف و انتشار اشتباه می گیرند و یا این شغل را به این معنی در ذهن خود به یاد دارند که به طور کلی اشتباه و غلط است. کپی رایترها وظیفه مهمی را برای جذب مشتری و فروش بیشتر به عهده دارند. در این مقاله قصد داریم وظیفه یک کپی رایتر را برای شما توضیح دهیم و تفاوت آن را نسبت به یک کارشناس تولید محتوا توضیح دهیم.

کپی رایتر کیست ؟

وطیفه یک کپی رایتر نوشتن مطلبی است که باعث جذب مشتری شود تا عملی را در برابر آن انجام دهد که این عمل می تواند یا خرید یک محصول باشد یا خواندن یک کاتالوگ یا بروشور در واقع یک کپی رایتر از کلمات باید در جای مشخصی به صورت هوشمندانه استفاده کند تا بالاترین و بهترین تاثیرگذاری را داشته باشد. به طور ساده وظیفه کپی رایتر طراحی یک شعار تبلیغاتی مناسب برای آگهی تلویزیونی و یا کارت ویزیت یا ایمیل برای یک برند می باشد. یک کپی رایتر خوب باید نحوه نگاهش به یک تبلیغ متفاوت تر باشد تا بتواند یک تبلیغ را برای یک مخاطب بی حوصله پر از هیجان و جذابیت کند.

ساده و واضح باشید

سعی کنید که هیچ وقت از کلمات سخت و ادبی استفاده نکنید و همیشه جملاتی را به کار ببرید که در عین سادگی گویا باشند که مخاطب شما بتواند با برند شما احساس صمیمیت کند و از طرفی شما هم بتوانید حس اعتماد را برای او پدید آورید. همچنین این امر باعث می شود که مخاطب رغبت کنند که درباره برند و محصول شما بیشتر اطلاعات به دست آورند تا در آخر مخاطب برند شما به مشتری برندتان تبدیل شود.

تیتر جذاب داشته باشید

تحقیقات نشان داده است که بیشتر جوانان فقط به خواندن تیتر مطلب توجه می کنند و در صورت جذابیت تیتر به خواندن کلی مطلب می پردازند. به عنوان مثال هنگام ارسال خبرنامه ایمیلی خود سعی کنید تیتری جذاب داشته باشید تا مخاطب شما رغبت برای مطالعه کلی متن پیدا کند در غیر این صورت اگر تیتر شما جذاب نباشد و اشتیاقی در مخاطب شما ایجاد نکند فرصت خود را برای دیده شدن از دست می دهید.

شناخت کافی داشته باشید

یک کپی رایتر خوب همیشه سعی می کند که با علایق و تمام خلقیات مشتری خود آشنا شود و بداند که چه چیزی بیشتر او را به چالش می کشاند تا محتوایی را که تهیه می کنید بر اساس سلیقه و مورد پسند او باشد.

مختصر و مفید باشید

این که شما مخاطب خود را با یک متن بلند بالا مواجه کنید که خواندن آن برایش بسیار سخت باشد به هیچ عنوان موضوع جالبی نیست سعی کنید همانطور که گفته شد هوشمندانه کلمات را انتخاب کنید و در حالت مختصر و مفید مخاطب را به منظور خود و هدف محصول نزدیک کنید پس برای این کار همیشه سعی کنید قبل از نهایی کردن کار جملات و یا عبارات اضافی را حذف کنید بدون اینکه پیام جمله خود را بهم بریزید.

کپی رایتر

کپی رایتر

قبل از پایان بر متن خود مروری داشته باشید

همیشه سعی کنید که قبل از پایان متن آن را در اختیار اشخاص دیگری بگذارید تا عبارات اضافی و اشتباه را به شما بازگو کنند تا درصد اشتباه کلی شما در مطلب را کاهش دهند.

اما در این میان اشتباهی برای افرادی که به تازگی وارد بازار این کار می شوند وجود دارد این است که آن را با وظیفه کاری یک کارشناس تولید محتوا اشتباه می گیرند نکته ای که وجود دارد این است در امر تولید محتوا گستردگی بسیار زیادی وجود دارد زیرا این امر فقط به محتوای فنی اشاره ندارد بلکه تمام محتوا از هرنوعی را در بر می گیرد مانند محتوای تصویری ، ایفوگرافیک ها ، محتوای ویدئویی و غیره که در این قسمت ، کوتاه و خلاصه بودن هدف کار یک کارشناس تولید محتوا نیست بلکه در این بخش جملات و کلمات به قدری باید باشد تا مخاطب به راحتی مطلب را فرا بگیرد و در هر پاراگراف اطلاعات غنی به مخاطب اضافه کند پس اینگونه می شود گفت وظیفه یک شخص تولید محتوا مکمل یک شخصی است که در قسمت کپی رایتر مشغول به فعالیت می باشد.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.