Landing Page (صفحه فرود)

انواع Landing Page (صفحه فرود) و نکاتی درباره آن

    
بیشتر ما که با کسب و کاره های نو آور و یا استارت آپ ها در تماس هستیم و به صورت روزانه از آن استفاده می کنیم و حتما قبل از مراجعه مستقیم و آشنایی کلی با وبسایت ، یک Landing Page (صفحه فرود) از آن وبسایت دیدیم که این صفحه فرود یا از طریق ایمیل برای ما ارسال شده یا توسط سایت های دیگر برای تبلیغ برای ما نمایش داده شده است. به هر حال هر Landing Page (صفحه فرود) وظیفه ای دارد که وظیفه کلی و یکسان آن ها گرفتن اطلاعات تماس و در آخر جذب کاربر به وبسایت مورد نظر است. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع Landing Page (صفحه فرود) آشنا کنیم و قوانینی که شما را کمک می کند تا یک بازده خوب از یک Landing Page (صفحه فرود) داشته باشید را توضیح دهیم.

 مقالات مرتبط

چطور یک صفحه فرود را طراحی و بهینه سازی کنیم

به طور کلی Landing Page (صفحه فرود) به ۳ دسته تقسیم می شوند :

Opt-In Landing Pages

همه لندینگ پیج ها یا صفحات فرود معمولا دیزاینی متفاوت با سایت کلی دارند که این موضوه بر می گردد به وظیفه ای که آن صفحه فرود باید انجام دهد و معمولا صفحات فرود مانند و بسایت ها از هدر یا فوتر و ساید بار  برخوردار نیستند اما در این مدل از صفحه فرود ما بخشی از هدر یا فوتر و ساید بار از سایت را داریم که در آن فرمی برای پر کردن وجود دارد.

Click Through

در این نوع از صفحه فرود معمولا لینکی وجود دارد برای کلیک کردن که شما را به جای دیگری متصل می کند و یا شما را برای خرید محصول یا دانلود اپلیکیشن هدایت می کند. معمولا این نوع از صفحات فرود برای افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری استفاده می شود و  به شما جزئیاتی از یک محصول را برای خرید ارائه می دهد.

Lead Generation

این مدل از صفحه فرود برای گرفتن اطلاعاتی از قبیل ایمیل و نام کاربری و غیره به وجود آمده است و برای جمع آوری اطلاعات از کاربران شکل گرفته است تا بتواند خدماتی را به کاربران خود ارائه دهد.

نکاتی درباره صفحه فرود

هدف کلی صفحات فرود جذب کاربران و مخاطبان بیشتر و در نهایت تبدبل آنان به مشتری می باشد عواملی و جود دارد که اگر شما آن را رعایت کنید موفق می شوید که کاربران زمان بیشتری را در صفحه فرود شما باشند تا به جایی بروند و حرکتی را در وبسایت شما انجام دهند که شما خواهان آن هستید. در این قسمت قصد داریم نکاتی را به شما یاد آوری کنیم که بتوانید جذابیت بیشتری را در صفحات فرود داشته باشید و مخاطبان بیشتری را جذب وبسایت خود کنید.

Landing Page (صفحه فرود)

Landing Page (صفحه فرود)

مفید باشید

سعی کنید که همیشه از مفید ترین عناصری که شما را به هدف تان نزدیک می کند استفاده کنید. به عنوان مثال اگر قرار است اطلاعاتی را از کاربران خود دریافت کنید از فیلدهایی استفاده کنید که از کاربر فقط ایمیل و نام کاربری را دریافت کند و نیازی نیست که شما از کاربر خود شماره تلفن و آدرسی را داشته باشید. در صورت لزوم می توانید روند گرفتن شماره تلفن از کاربرتان را به مراحل بعدی و در داخل سایت تان انتقال دهید.

سادگی

در محیط صفحه فرود خود سعی کنید همیشه سادگی و مفید بودن را رعایت کنید. سعی کنید همیشه با استفاده از عناصر و استفاده از المان ها و جملات ساده و زیبا مخاطب خود را به اهدافی که از صفحه فرودی که ساخته اید نزدیک کنید. هیچ وقت در صفحه فرود خود از عکس های زیاد و ویدئوهای طولانی استفاده نکنید.

دکمه call to action

یکی از مهم ترین اجزایی که در یک صفحه فرود وجود دارد دکمه call to action است زیرا این آخرین المانی است که یک کاربر را می تواند به وبسایت شما و یا هدف شما هدایت کند. پس سعی کنید در طراحی آن دقت کند و از جملاتی استفاده کنید که در مخاطب شما رغبت را برای کلیک کردن ایجاد کند.

پاپ آپ ها

هیچوقت سعی نکنید از پاپ ها در صفحه فرود خود استفاده کنید زیرا با این حرکت مخاطب خود را از دست می دهید به گونه ای که این کار باعث می شود تاثیرات خاصی از صفحه فرود خود نبینید و فقط برای کاربر خود نوعی مزاحمت به وجود بیاورید.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.