اینترنت اشیاء

کاربرد اینترنت اشیاء در دیجیتال مارکتینگ

    
IoT Internet of Things یا اینترنت اشیاء انواع مختلفی از دستگاه‌‌ ها را در زندگی روزمره ما به هم متصل می‌ کند و مقدار داده‌ های زیادی را برای بازاریابان جهت بهبود خدمات دیجیتال مارکتینگ در اختیار می‌ گذارد. بازاریابان می‌ توانند این داده‌ ها را برای ایجاد تصمیمات خود ، شناسایی الگوها برای تعامل با مشتری و پیش‌ بینی رفتار و شیوه زندگی آنان استفاده کنند. این موضوع کمک شایانی می کند تا درخواست‌ های ‌مشتری را بهتر بشناسید.

 مقالات مرتبط

شکوفایی اینترنت اشیا

مفهوم اینترنت اشیاء

اما مفهوم اینترنت اشیاء ساده ست. متصل کردن دو یا چند دستگاه به هم توسط اینترنت برای داشتن کاربرد بیشتر ، اینترنت اشیاء نامیده می‌ شود. این موضوع باعث شده که در جهان مفهوم خانه هوشمند رو به دگرگونی باشد. اما حال خانه هوشمند چیست؟ یک مثال ساده برایتان می‌ زنم. اگر با عجله از خانه خارج شوید ، تا به مقصد برسید تمام ذهن شما درگیر است که آیا وسایل سرمایشی را خاموش کرده‌ اید؟ درب خانه به درستی قفل شده؟ پرده‌ های خانه را برای امنیت منزل کشیده‌ اید؟ به گلدان‌ ها آب داده‌ اید؟ حتما به خودتان می‌ گویید ای کاش کسی بود که همین الان تمامی این موارد را کنترل کند و به شما گزارش دهد. یک فرد مطمئن! شاید تصورش سخت باشد اما شدنی است.

خانه هوشمند

زمانی که وسایل خود را هوشمند کنید ، یعنی این قابلیت را برای آنان ایجاد کنید که به اینترنت وصل شوند ، شما تنها به یک نرم‌ افزار دارید که از راه دور تمامی موارد را در گوشی خود از راه دور چک کنید. چراغ‌ های اضافی را خاموش کنید تا آخر ماه با قبض‌ های سرسام‌ آور روبرو نشوید. اما این همه ماجرا نیست. اگر قصد سفر دارید دلهره به دل تان نیفتد که مبادا زندگی‌ تان سرقت شود. بسیاری از سارقان از روی روشن و خاموش نشدن چراغ‌ ها و کنار زده نشدن پرده اتاق تان متوجه عدم حضور شما می‌ شوند. شما در هر جای سفر با زدن چند دکمه تمامی تغییرات را ایجاد می‌ کنید. چرا که تمامی وسایل شما از اینترنت چیزها یا اشیا بهره‌ مند شده‌ اند.

اما کاربرد اینترنت اشیاء در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

هر چقدر ما بیشتر به سمت عصر پیشرفت حرکت می‌ کنیم ، استفاده حرفه‌ ای از تکنولوژی اینترنت اشیاء پیشرفت بیشتری را شاهد می‌ شویم و این موضوع بخشی از زندگی روزمره می‌ شود. همانند پیشرفت‌ های تکنولوژی در گذشته ، دشوار است که دقیقا پیش بینی کنیم که فعالیت های روزانه و تکنولوژی روزمره ما در آینده چگونه خواهد شد. با این حال ، موضوع مهمی است که بازاریابان دیجیتال بهترین کار را برای درک چگونگی عملکرد بازار فعلی اینترنت اشیاء ، خطرات آن را انجام دهند و بدانند داده های بزرگ چگونه در صنعت دیجیتال مارکتینگ تغییر می کند.

اینترنت اشیاء و سود بازاریابان دیجیتال

افزایش وجود اینترنت اشیا برای بازاریابان دیجیتال سودآور است؛ زیرا آن‌ ها می‌ توانند این مجموعه داده‌ های عظیم را برای بررسی و تحلیل الگوی رفتاری مصرف کننده در استراتژی بازاریابی خود  مورد استفاده قرار دهند. این امر به آن‌ ها امکان می دهد حتی رفتارهای مصرف کننده را پیش‌ بینی کنند تا برای به کار بردن استراتژی بعدی خود قدم بهتری بردارند.

اینترنت اشیاء

اینترنت اشیاء

اینترنت اشیاء از دید دیجیتال مارکتینگ

با اینترنت اشیا دسترسی به محدوده گسترده ای از اطلاعات را از نقاط مختلف برای بازاریابان به دست می‌ آید. از دیدگاه دیجیتال مارکتینگ ، این موضوع به شدت برای ایجاد درک بیشتر از نقطه شروع مسیر مشتری از ابتدا تا انتهای آن مفید است.

افزایش دسترسی به اطلاعات و ارتباط با مشتریان

در طول این مسیر از زمان علاقمندی به محصول مورد نظر تا پایان خرید ، بازاریابان دیجیتال نیز فرصتی برای استفاده از این داده ها به نفع خود خواهند داشت. از آنجا که کاربرد فناوری اینترنت اشیا به بازاریابان دیجیتال امکان می‌ دهد تا مشتری را در مسیر خریدشان ببینند ، می‌ توانند نقطه‌ های ارتباطی بیشتری برای تعامل مثبت مشتری ایجاد کنند. با افزایش دسترسی به اطلاعات سفر مشتریان در خریدشان ، بازاریابان قادر به یافتن راه های جدید ارتباط با آن ها برای پاسخ به سوالات و ایجاد ارتباط با نام تجاری در مرحله اولیه ، خواهند داشت. برای بازاریابان دیجیتال ، دسترسی به اطلاعات در مورد شیوه زندگی مشتری به این معنی است که آن ها می‌ توانند ببینند که چگونه ، چه موقع و چه چیزی از محصولات یا خدمات خاص استفاده می‌ شود.

استفاده اخلاقی اینترنت اشیاء به عنوان یک بازاریاب دیجیتال باید چگونه باشد؟

به عنوان یک بازاریاب دیجیتال حرفه‌ ای ، حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان باید برای شما بسیار مهم باشد ، به ویژه هنگامی که با استراتژی جدید خود می‌ خواهید میزان داده‌ های مصرف کننده افزایش یابد. اگر چه بسیاری از مصرف کنندگان واکنش مثبتی نسبت به ارائه محصولات و فروش محصولات خود برای تنظیمات و نیازهای منحصر به فرد خود دارند ، اما آن ها نیز حریم خصوصی خود را به صورت آنلاین و آفلاین می‌ سنجند.

نقش حس اعتماد و درک مخاطبان

برای تطبیق استراتژی‌ های بازاریابی دیجیتال توسط اینترنت اشیا بسیار مهم است که شما سطح امنیت بالا را به مصرف کنندگان نشان دهید و اطمینان حاصل کنید که اطلاعات تحلیلی آنان محافظت می‌ شود. همان‌ طور که نحوه جمع آوری داده‌ ها در دیجیتال مارکتینگ با پیشرفت و بهبود تکنولوژی تغییر می‌ کند ، نحوه استفاده از داده‌ ها توسط بازاریابان دیجیتال نیز باید تغییر کنند. همین امروز با ایجاد حس اعتماد و درک مخاطبان ، هدف خود را برای ایجاد ارتباط سالم با نیازها و انتظارات خود از آنان آغاز کنید. با مشتری خود هماهنگ شوید و از توسعه اینترنت اشیا در دیجیتال مارکتینگ به عنوان یک فرصت برای اصلاح استراتژی بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.