دکمه فراخوان

نکاتی درباره دکمه های فراخوان

    
افرادی که روزانه در حال دیدن صفحات فرود و اپلیکیشن ها و یا سایت ها مختلف هستند المان های زیادی را خواهند دید که این المان ها وظیفه مهمی را در نرخ تبدیل یک کاربر به یک مشتری خواهند داشت. یکی از این المان ها که همه ی ما با آن سر و کار داریم و وظیفه مهمی را بر عهده دارد ، دکمه کال تو اکشن یا دکمه فراخوان است. در واقع دکمه کال تو اکشن آخرین المانی است که یک کاربر بر روی آن کلیک می کند تا یک عملیات مهم در ازای این کلیک انجام شود پس نوع استفاده این دکمه و طراحی آن و استفاده از کلمات اثر بخش ، مهم ترین بخش برای طراحی یک دکمه فراخوان می باشد. در این مقاله قصد داریم نکاتی را برای شما بگوییم که شما را برای یک دکمه کال تو اکشن خوب راهنمایی کند.

دوستانه باشید

همیشه سعی کنید از کلماتی استفاده کنید که پیچیده و رسمی نباشد و خیلی دوستانه تشویق کند کاربر را به عملی که قرار است انجام بدهد و برای او رغبتی را به وجود آورد البته این موضوع به لحن کلی برند شما با مخاطبان تان هم بر می گردد ، سعی کنید متن هایی که برای کال تو اکشن خود استفاده می کنید از فونت های بلد و ضخیم باشد نه نازک و یا لایت.

دکمه های فراخوان

دکمه های فراخوان

جایگاه مناسب دکمه های فراخوان

همیشه برای استفاده از دکمه ها از جایگاهی که می خواهید از آن استفاده کنید مطمئن شوید زیرا مهم ترین بخش استفاده از دکمه کال تو اکشن همین موضوع می باشد که جایگاهی که انتخاب کرده اید چقدر در معرض دید و یا مشاهده کاربر  است طبق آمار کلی گرفته شده دکمه های کال تو اکشنی که در بالا یا ابتدای صفحه آورده شده اند بیشترین بازدهی را نسبت به کال تو اکشن هایی که در جاهای دیگر صفحه بودند داشته اند.

فضای خالی

هیچ وقت دکمه های call to action را پشت سر هم و با فاصله کم از هم استفاده نکنید چون تصویر و بازدهی خوبی را به همراه ندارد. سعی کنید همیشه فضای خالی برای کال تو اکشن خود در نظر بگیرید تا بتوان به راحتی آن را دید تا از نظر کاربر برجسته تر دیده شود.

وجود دکمه های فراخوان در تمام صفحات

سعی کنید در تمام سایت خود نسبت به کارایی آن بخش از کال تو اکشن ها استفاده کنید. به عنوان مثال برای شبکه های اجتماعی خود call to action کوچکی را در نظر بگیرید تا کاربر بتواند به راحتی وارد شبکه اجتماعی شما شود.

رنگ ها

توجه داشته باشد که رنگ هایی که برای دکمه کال تو اکشن خود انتخاب می کنید به موضوع و فعالیتی که کال تو اکشن شما قرار است انجام دهد ارتباط داشته باشد. به عنوان مثال رنگ های سبز و آبی نمادی از اعتماد و انجام صحیح کار هستند پس هیچ وقت سعی نکنید به جای آن از رنگ قرمز برای دکمه های خود استفاده کنید زیرا رنگ قرمز نمادی از خطر و کار اشتباه را همراه خود دارد.

رنگ دکمه های فراخوان

رنگ دکمه های فراخوان

سایز دکمه ها

سایز دکمه ها تعیین کننده اهمیت فعالیتی که آن ها انجام می دهند هستند پس بنابراین اگر دکمه شما قرار است کار مهمی را انجام دهد باید سایز بزرگ تری داشته باشد تا بتواند به خوبی دیده شود.

انواع دکمه ها

دکمه ها انواع مختلفی دارند اما رایج ترین نوعی که از آن همیشه استفاده می شود دکمه هایی هستند که گوشه گرد دارند. دکمه هایی که دارای radius هستند کمک می کند که چشم کاربر به سمت داخل هدایت شود ، ویژگی که دکمه هایی که گوشه تیز دارند و یا فلت هستند این را ندارند. همچینن استفاده از دکمه هایی که فقط دارای دورخط هستند و پر نیستند نشان دهنده این می باشد که اهمیت کمتری از دکمه های تو پر دارند ، بنابرین بدانید که هر کدام از انواع دکمه ها کجا کاربرد بیشتری را دارد.

انواع دکمه های فراخوان

انواع دکمه های فراخوان

ارزش تعیین کنید

همیشه برای دکمه های call to action که در صفحه دارید ارزش تعیین کنید یعنی بدانید که کدام دکمه در مرحله اول باید دیده شود و کدام دکمه ها در مراتب بعدی. این گونه خیلی بیشتر به اهدافی که از به کار بردن دکمه های فراخوان دارید نزدیک می شود.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.