اهمیت بیو اینستاگرام

بیو اینستاگرام ؛ نکات مهم برای مارکتینگ

    
مهمترین قسمت پروفایل شما در شبکه های اجتماعی می تواند قسمت بیو باشد. جایی که شما باید در ۱۵۰ کاراکتر نسبت به شغل خود و فعالیت های خودتان به مخاطبان خود توضیح بدهید تا بتوانند در اولین نگاه بیشترین اطلاعات را راجع به شما بدست آورند و بدانند که فعالیت شما در چه زمینه ای می باشد تا در آخر شما را دنبال کنند. در این مقاله قصد داریم نکات و ترفندهایی را به شما بگوییم تا بتوانید بهترین بازده را از بیو اینستاگرام خود داشته باشید.

 مقالات مرتبط

استوری اینستاگرام ؛ نکات مهم برای مارکتینگ

نکاتی که باید در بیو اینستاگرام مد نظر قرار داد:

مخاطبان خود را مشخص کنید

خیلی مهم است که شما بدانید چه قشر و چه کسانی را مد نظر دارید برای این که شما را دنبال کند و این افراد چه کلمات و چه موضوعی را می پسندند. آیا متن بیو اینستاگرام شما خیلی خودمانی باشد یا نه خیلی رسمی باشد؟ همه این ها به شناخت شما نسبت مخاطبان تان بر می گردد. به عنوان مثال اگر صفحه شما درباره مدیریت باشد باید از جملات رسمی و سنگین تری استفاده کنید چون صد در صد مخاطبین هدف شما مدیران و کسانی هستند که به این زمینه علاقه مند می باشند.

کلمات کلیدی

برای بیو اینستاگرام خود حتما کلمات کلیدی در نظر بگیرید ، کلماتی که در موضوع کاری شما مهم است و زیاد به کار می رود ، به کار بردن کلمات کلیدی باعث می شود که در جستجو ها موفق تر باشید. به عنوان مثال کلمه کلیدی شما می تواند یک کلمه بومی و یا منطقه ای باشد.

هدف خود را شناسایی کنید

مشخص کنید که در صورت دیده شدن پروفایل شما توسط مخاطبین تان چه چیزی را باید در اختیار آن ها بگذارید ، آن ها باید چه چیزی را برای شناخت بیشتر شما مشاهده کنند و چگونه می توانند ارتباط بیشتری با شما داشته باشند. اگر باید نمونه کارهای بیشتری از شما ببینند حتما آدرس وبسایت خودتان را در بیو اینستاگرام قید کنید و یا اگر فکر می کنید می توانند با شما ارتباط بیشتری داشته باشند حتما آدرس یا آدرس ایمیل خود را بنویسید ، اینگونه تعامل بیشتری با مخاطبان تان خواهید داشت.

بیو اینستاگرام

بیو اینستاگرام

استفاده از هشتگ ها

کمتر کسانی هستند که از مزیت استفاده هشتگ ها در بیو پروفایل خودشان بدانند. حتما نگاهی به هشتگ های پرطرفدار در زمینه کسب و کاری که دارید بیندازید ، چرا که این کار باعث می شود که افراد با کلیک بر روی این هشتگ ها به پروفایل شما برسند. همچنین شما در بعدها در صورت قدرت گرفتن برندتان می توانید از هشتگ هایی که مخصوص برند خودتان است استفاده کنید زیرا با این کار موفقیت بیشتری را می توانید کسب کنید.

استفاده از هشتگ ها

استفاده از هشتگ ها

استفاده از ایموجی

استفاده از ایموجی در بیو اینستاگرام شما باعث می شود که مخاطب حس پویاتری را نسبت به شما داشته باشد و حالت جذاب تری برای ظاهر صفحه شما درست می کند. به عنوان مثال شما می توانید از ایموجی پاکت نامه برای قید کردن آدرس ایمیل خود استفاده کنید و از ایموجی انگشت اشاره به سمت پایین درباره قید کردن آدرس وبسایت خود استفاده نمایید.

استفاده از ایموجی

استفاده از ایموجی

حساب تجاری

اگر فکر می کنید باید اطلاعات کلی تری را در اختیار مخاطبان صفحه خودتان بگذارید حتما حساب خودتان را به یک حساب تجاری تبدیل کنید ، در این حالت شما امکانات بیشتری را در دسترس دارید ، از قبیل در اختیار گذاشتن شماره تماس ، ایمیل ، آدرس پستی که بسیار کار شما را آسان می کند و شما را به هدفی که دارید نزدیک تر می کند و حجم کمتری از بیو اینستاگرام شما را اشغال می کند و همین باعث می شود که بی نظمی کمتری در بیو شما وجود داشته باشد.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.