ممنوعیت تبلیغات کریپتوکارنسی در فیسبوک

چرا فیسبوک تبلیغات کریپتوکارنسی یا همان ارز دیجیتال را ممنوع کرد؟

    
فیسبوک اخیرا انتشار تبلیغات مرتبط با برخی خدمات و فعالیت های مالی را در این شبکه اجتماعی ممنوع کرده است که از جمله آن ها می توان به تبلیغات کریپتوکارنسی اشاره کرد.

ممنوعیت تبلیغات کریپتوکارنسی در فیسبوک

این شبکه اجتماعی با وجود اشاره به این مهم که همچنان سیاست های خودش مبنی بر حفظ فضایی جهت یادگیری مردم در رابطه با محصولات جدید را حفظ می کند ، اما نمی خواهد ادامه دهنده آن محصولات و خدماتی باشد که به نوعی مجب گمراهی یا گول زدن مردم می شوند. با این وجود این شبکه اجتماعی به این موضوع هم اشاره داشته که تلاش های بسیاری برای بازبینی مجدد این سیاست و تغییر بالقوه تصمیم خود با بهتر شدن فضای سایت برای تشخیص تبلیغاتی که جایی در فیسبوک ندارند را ادامه می دهد.

اما همچنان صفحاتی در این شبکه وجود دارند که از این قانون تخطی کرده و تبلیغات خود را با این موضوعات ممنوع شده در این شبکه منتشر می کنند. فیسبوک در تحقیقی در این رابطه به این نتیجه رسیده است که این گروه ها از حقه ای برای انتشار تبلیغات کریپتوکارنسی خود با مضمون ارز دیجیتال استفاده می کنند که از ابتدای خلق اینترنت وجود داشته و همچنان کاربرد دارد.

ممنوعیت تبلیغات کریپتوکارنسی در فیسبوک

ممنوعیت تبلیغات کریپتوکارنسی در فیسبوک

بر اساس نتایج حاصل شده از این تحقیق ، این افراد یا گروه ها با توسل به غلط های تایپی و املایی از فیلترهای فیسبوک که برای حذف تبلیغات مرتبط با دنیای ارز دیجیتال تعبیه شده‌ اند استفاده می کنند.

اما راهکار چیست؟

هر چند که فیسبوک هم قول داده تا به زودی شرایطی را ایجاد کند که حتی تصاویر و ویدئوهای منتشر شده در رابطه با این موضوع ارز دیجیتال هم تشخیص داده شده و حذف شوند. در این بین اما همچنان فیسبوک اعلام کرده که تنها راه حذف این تبلیغات گزارش های مردمی در رابطه با مضامین مرتبط با ارز دیجیتال و عرضه اولیه سکه های مختلف می باشد.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.