تبلیغات ایمیلی

ظهور تبلیغات ایمیلی در صنعت تبلیغات

    

ایمیل مارکتینگ یکی از ابزارهای ارزشمندی است که در کمپین های تبلیغاتی در فضای مجازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تجارت با ایمیل یا تبلیغات ایمیلی ابزاری گران‌ بها و مؤثر در زمینه ی مارکتینگ می‌ باشد که هدف اصلی آن ایجاد روابط بلندمدت با مشتریان شما می‌ باشد.

مقالات مرتبط

۲۰ راه برای توسعه ایمیل مارکتینگ های موفق

ظهور تبلیغات ایمیلی در صنعت تبلیغات

تبلیغات ایمیلی یکی از روش ها و ابزارهای مدرن صنعت تبلیغات برای برندها و کسب و کارهای مختلف است. در روزگاری که این صنعت با سرعت زیادی در حال تغییرات است و همه روزه خبرهای جذاب و شگفت انگیزی از ظهور فناوری های نوین ارتباطی و تعاملی شنیده می شود ، تبلیغات ایمیلی به عنوان فرزند بزرگ خانواده ی جدید صنعت تبلیغات شناخته می شود.

تبلیغات ایمیلی علی رغم تصورات خیلی از افراد و بازاریابان کمپانی های مختلف ، عمر کوتاهی ندارد. این پدیده قبل از ظهور اینترنت و در قالب متفاوت مورد استفاده قرار می گرفت.

 سال ۱۹۷۸ بود که اولین چراغ های تبلیغات ایمیلی و کاربردهای خاص آن روشن شد. در روزگارانی که هنوز اینترنت به طور رسمی ظهور نکرده بود ، این پدیده در شکل و شمایل متفاوت به فعالیت خود ادامه می داد.

سازمان پروژه های تحقیقاتی پیشرفته ی شبکه ( Arpanet ) به عنوان اولین شبکه ی سوئیچینگ سیستم های اطلاعاتی در دنیا مطرح شد که بعد از چند سال به شبکه ی جهانی اینترنت تبدیل شد.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

هات میل

پس از سیر تحولات مختلف و ظهور هات میل ، ایمیل و جیمیل ، پنجره ی جدیدی از انتقال اطلاعاتی در آن زمان باز شد تا کاربردهای متفاوتی از ایمیل به کاربران معرفی گردد.

ایمیل در ابتدا به طور ساده به انتقال پیام های کوتاه بین افراد مختلف ختم می شد ، تا در ادامه به یکی از کلیدی ترین عناصر صنایع مختلف و برندهای بزرگ تبدیل شود.

این افزایش استفاده رفته رفته بسیاری از سازمان ها را به ارائه ی خدمات ویژه ی تبلیغات ایمیلی برای صاحبان مشاغل  و کسب و کارهای مختلف تشویق کرد. امروزه این بخش از صنعت تبلیغات دارای امکانات گسترده ای از سوی ارائه دهندگان مختلف و به روز خود ، مورد مطالعه قرار می گیرد تا این که اغلب کمپانی های معتبر به دنبال استراتژی هایی هستند که بتوانند آدرس های ایمیل کاربران خود را بدست آورند.

این بانک اطلاعاتی از آدرس ها،  از جمله ی سرمایه ها و بخش های مهم دارایی برخی از برندها به حساب می آیند ، چرا که هر زمان که بخواهند می توانند ارتباط خود را با سایر کاربران و مشتریان قدیمی به روز کنند و اطلاعات جدید از محصولات متنوع خود را به آن ها معرفی کنند.

بنابراین به واسطه ی ایمیل می توانند به اهداف متفاوت خود مانند افزایش فروش یا شناخت بازار ، رنگ و بوی تازه و مدرن تری ببخشند.

Source :

motamem.org

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.