شبکه های اجتماعی

چرا از شبکه های اجتماعی استفاده می کنیم؟

    

شبکه اجتماعی ساختاری اجتماعی است که از گره‌ هایی ( عموماً فردی یا سازمانی ) تشکیل شده‌ است ، که توسط یک یا چند نوع خاص از وابستگی مانند ایده‌ ها و تبادلات مالی ، دوستان ، خویشاوندان ، لینک‌ های وب و سرایت بیماری‌ ها ( اپیدمولوژی ) به هم وصل هستند.

مقالات مرتبط

۱۵ نکته برای افزایش محبوبیت در شبکه‌های اجتماعی

چرا از شبکه های اجتماعی استفاده می کنیم ؟

نمودار امروز: دلیل اصلی استفاده از شبکه های اجتماعی ارتباط با دوستان است

گزارشی اخیرا با تعدادی از کاربران شبکه های اجتماعی مصاحبه نموده و بررسی کرده است که چه چیز باعث می شود افراد همواره در این شبکه ها حضور داشته باشند. این بررسی گزارش می دهد ۴۲% از کاربران برای ارتباط با دیگران از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

ریشه این مسئله ممکن است میل بی انتهای افراد به تایید دیگران باشد یا علاقه به آنچه در زندگی دیگران می گذرد. برخی شاید بخواهند فقط از نظر اجتماعی به روز باشند یا با دوستانی که دور از آن ها هستند ، در ارتباط باشند. تنها ۳۳% از کاربران به اشتراک گذاری عکس یا نظر خودشان می پردازند. گرایش مردم به  شبکه های اجتماعی به عنوان منبع خبر یا سرگرمی نشان می دهد چطور رفتارها در عرصه عمومی نمود پیدا می کنند و چرا برندهایی چون Bloomberg Media و توییتر به شبکه های پوشش زنده خبری چون TicToc روی آورده اند و یا فیسبوک روی ویدئو هاب خود Watch سرمایه گذاری کرده است.

گرایش های مهم در نمودار سال ۲۰۱۷

یکی از گرایش های مهم در نمودار سال ۲۰۱۷ دسترسی به اخبار از طریق شبکه های اجتماعی است. همان طور که در تصویر مشخص است ۴ نفر از هر ۱۰ کاربر بدین منظور از شبکه های اجتماعی استفاده می کند.

10 دلیل استفاده از شبکه های اجتماعی

10 دلیل استفاده از شبکه های اجتماعی

بنابراین آنچه مشاهده می کنیم نشان می دهد بسیاری از کاربران ، شبکه های اجتماعی را فرم منفعلی از ارتباط با دیگران می دانند . آن ها تنها می خواهند از محتوای شبکه های اجتماعی بهره ببرند نه اینکه زندگی شخصی خود را به اشتراک بگذارند. سه انگیزه اول در لیست مشخصه یکسانی دارند ، همگی به فرم منفعل ارتباط بر می گردند. 

این چه معنایی برای بازاریابی دارد؟ خبر خوب این است که کاربران آماده استفاده از محتوای موجود در شبکه های اجتماعی هستند ، به جای این که خود به تولید محتوا بپردازند. اگر کاربران از زندگی شخصی خود کمتر به اشتراک می گذارند ممکن است به دلیل نگرانی های امنیتی باشد و در دراز مدت بر قابلیت بازاریاب ها یعنی شناسایی مشتری های هدف تاثیر منفی بگذارد. تنها ۱۹% از کاربران گفته اند برای به اشتراک گذاشتن زندگی روزمره خود از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

شبکه های اجتماعی

روشن است که بیشتر کاربران اینترنت به انتشار محتوا می پردازند به جای این که زندگی شخصی خود را نشر دهند. ۳۴% از کاربران شبکه های اجتماعی را جالب و سرگرم کننده می دانند و تنها ۲۷% برای جستجو و خرید کالاهای گوناگون از آن ها استفاده می کنند.

جستجوی محتواهای خنده دار و سرگرم کننده کاملا معمولی به نظر می رسد. صدها میلیون نفر حساب نتفلیکس دارند و یا در یوتیوب ویدئوهای خنده دار تماشا می کنند. این کارها همگی خوب هستند اما مسئله وسوسه کننده رسیدن به سطح رضایت است. باید مراقب بود تا میزان زمانی که صرف خرید یا سرگرمی می کنیم بیش از اندازه نباشد تا به حد افراط نرسد.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.