جستجوی صوتی

آیا جستجوی صوتی بزرگ ترین چیز در تجارت الکترونیک است؟

    

کاملا جستجوی نوشتاری با جستجوی صوتی متفاوت است. به عبارتی زمانی که به صورت نوشتاری جستجو انجام می دهید ، کاملا حالت کتابی دارد ، ولی این برخلاف جستجوی صوتی می باشد و زمانی که می خواهید عبارتی را جستجو کنید ، بدون هیچ تشریفاتی و غیررسمی این کار را انجام می دهید.

مقالات مرتبط

سه صنعت متحول شونده به کمک هوش مصنوعی

آیا جستجوی صوتی بزرگ ترین چیز در تجارت الکترونیک است؟

نمودار روز : کاربران علاقمند به استفاده از دستیار صوتی و جستجوهای صوتی هستند

گرایش کلی استفاده از جستجوی صوتی از زمانی شروع شد که شرکت اپل ( Apple ) و شرکت گوگل اقدام به معرفی دستیار صوتی بر روی سیستم عامل گوشی های همراه هوشمند خودشان کردند ، ما اکنون تعامل های صوتی را در سیستم هایی مانند سیری اپل ، و یا دستیار گوگل و یا الکسا یا اکوی آمازون در اختیار داریم. در اینجا به نظر می رسد که یک رشد در میان ارائه کنندگان پلت فرم های دیجیتال وجود دارد و این دستیارهای صوتی به صورت گسترده ای برای انجام عملیات های جستجو به خدمت گرفته می شوند.

 گزارش جستجو توسط مرکز BI

گوگل به این نکته اشاره می کند که نزدیک به ۲۰% از جستجوهای انجام شده با گوشی های همراه بر مبنای صوت عمل می کنند ، که این موضوع ، رشد قابل پیش بینی تا سال ۲۰۲۰ را نشان می دهد. ۴۰% از شرکت ها شروع به ساخت یا خرید جستجوگرهایی کرده اند که از دستیار صوتی استفاده می کنند. در واقع یک گزارش جستجو توسط مرکز BI نشان داده است که افراد جوان تر ، تمایل بیشتری به انجام جستجو با تجهیزات صوتی دارند ، که این تمایل بر خلاف تمایل افراد مسن تر برای استفاده از روش های جستجوی سنتی است.

نمودار

نمودارها در اینجا نشان دهنده تفاوت های قابل ملاحظه در زمینه ترجیحات استفاده از دستیارهای صوتی است ، که آن در برابر شاخصه جمعیت شناسی سنتی نشان داد شده است ، در این جا ۳۱% از جوانان ۱۴-۱۷ ساله به صورت قطعی از جستجوهای صوتی استفاده کرده اند. این درحالی است که تنها ۷% از افرادی که سن آن ها بالاتر از ۵۵ سال بوده است از این شیوه استفاده کرده اند و ۵۰% از آن ها اصلا علاقه ای به استفاده از این شیوه ندارند.

نمودار استفاده از دستیارهای صوتی

نمودار استفاده از دستیارهای صوتی

تحقیقات شرکت بیزینس اینسایدر

تحقیقاتی که توسط شرکت بیزینس اینسایدر انجام شده است ، نشان دهنده آن است که « توسعه هوش مصنوعی ( AI ) امکان استفاده از هوش مصنوعی برای درک دقیق بیشتر اطلاعات را میسر ساخته است ، در همین حال نیز شبکه های گوشی همراه در حال تکامل هستند و توانسته اند که امکان تبادل سریع داده ها را به ابرهای پردازشی قدرتمند مهیا سازند و به همین خاطر امکان واکنش سریع ایجاد شده است ». به همین خاطر جستجوی صوتی توانسته است یک شیوه تجربه کاربری مخاطب پسند ایجاد کند.

اگرچه در این زمینه همچنان تعدادی موانع مهم و جدی وجود دارند که باید پیش از آن که این پلت فرم ها پیاده سازی شوند بر آن ها فائق آمد ، باید حجم زیادی از توسعه ها و سازگارسازی ها انجام شود ، که این هم در زمینه مسائل فنی و هم در زمینه های دشوار اجتماعی صادق است ، گرایش هایی مانند مواردی که حفظ آن ها در صورتی که شما بخواهید مخاطبین آنلاین خودتان را داشته باشید ، الزامی است.

 از لحاظ تئوری ممکن است که شما بخش بزرگی از کسب و کار الکترونیکی خودتان را به خاطر آن که مانند تمام کسب و کارهای معمولی از پیشرفت های فناوری در آن استفاده نمی کنید ، از دست بدهید. به ویژه اگر مخاطبین شما جزو گروه هایی مانند Millennial ( متولدین سال ۱۹۹۰ به بعد ) و Gen Z ( متولدین سال ۲۰۰۰ به بعد یا دقیق تر ۲۰۱۰ به بعد ) قرار گرفته باشند.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.