تبلیغ اینستاگرام

۵ نکته از راز و رمزهای تبلیغ اینستاگرام

    

هر شبکه اجتماعی رازهایی را در دل خودش جا داده که اگر از آن ها آگاه باشید ، می‌توانید بهترین استفاده را از آن کنید. با دانستن راز و رمزهای تبلیغ در اینستاگرام هم می‌ توانید برنده تبلیغ اینستاگرام شوید و میزان فروش‌تان را افزایش دهید.

۱ . در تبلیغ اینستاگرام یک عکس خوب نیازی به توضیح ندارد

 همان طور که انسل آدامز درباره هنر عکس و عکاسی گفته : « یک عکس خوب نیازی به توضیح ندارد ، و اصلا نمی‌ توان آن را در قالب کلمات گنجاند » و شبکه اجتماعی اینستاگرام هم که بر پایه اشتراک‌گذاری عکس ایجاد شده است. پس حرف اول را در تبلیغ اینستاگرام ، عکس می‌زند.

 باید به این مورد توجه بسیاری داشته باشید تا عکس‌های با کیفیت بالا برای برند و کسب و کارتان تهیه کنید تا در دنیای تبلیغات اینستاگرام باعث افزایش فروش ، شهرت برند و در نهایت به یاد ماندن تبلیغ‌ تان در ذهن‌ ها باشید. جدایی از این شما باید عکس‌های طبیعی و به قولی اینستاگرامی تهیه کنید تا کاربران تنها به دلیل مضمون تبلیغاتی بودن ، آن‌ها را رد نکنند.

عکس جالب توجه

 هرچقدر عکس‌هایی که در تبلیغات اینستاگرام و کمپین‌ های تبلیغاتی‌ تان استفاده می کنید با دیگر پست‌هایتان هم‌ خوانی داشته و طبیعی باشد ، کاربران دقت بیشتری می‌کنند و به راحتی از آن گذر نمی‌کنند.

 فروش شرکت غذایی فیلادلفیا با اشتراک‌گذاری عکسی رویایی و اشتها آور ، تا ۴۱ درصد افزایش یافت.

۲ . ماهرانه و زیرپوستی تبلیغ کنید

 این را باید درنظر داشته باشید که کاربران باهوش‌اند و شما قرار است برای جامعه‌ای از این کاربران باهوش ، تبلیغ ایجاد کنید. کاربران تبلیغات مستقیم را دوست ندارند پس پست‌های‌تان را باید طوری طراحی کنید که این حس را به کاربران منتقل نکند. سعی کنید برندینگ پست‌تان را کاهش دهید.

خلاقیت در پست ها

 با اینکه شما برای پست تبلیغ‌تان هزینه می‌کنید و دوست دارید برندتان به چشم بیاید و همچنین لوگوی برند روی عکس وسوسه‌ انگیز است ، اما در این کار باید خلاقیت به خرج دهید و با استفاده از عناصر خلاقانه برند ، کسب و کار یا محصول‌تان را معرفی کنید. حتما می‌پرسید چطور ؟

 رسانه مثالی از سونی یکی از بزرگترین برندهای جهان ، در این زمینه برایتان می‌زند.

 سونی در یک پست بر خلاف دیگر پست‌ هایش از برندسازی کمتری استفاده کرد. فکر می‌کنید نتیجه آن چه شد؟ بالا رفتن ۴۳ رتبه در یادآوری تبلیغات، بالا رفتن ۶ رتبه در آگاه‌ سازی محصول و همچنین افزایش ۶ رتبه در انتقال پیام.

 نانیگانز که شرکتی فعال در زمینه تکنولوژی تبلیغات است در سایت مارکتینگ‌ لند (marketingland) اینطور نوشته است :

 « اگر دوست دارید لوگوی‌تان را در تبلیغ‌ تان قرار دهید این کار را ماهرانه انجام دهید. در غیر این صورت از یک سمبل یا یک رنگ خاص ، نه خیلی غالب ، برای برندسازی خود استفاده کنید »

تبلیغ اینستاگرام

تبلیغ اینستاگرام

۳ . نوشته کمتر ؛ یک قانون نانوشته در تبلیغ اینستاگرام

 تا الان برای‌ تان مشخص شده که اینستاگرام بر پایه عکس کار می‌کند و هر چقدر پست‌تان واقعی‌ تر به نظر برسد احتمال برنده شدن شما در تبلیغات اینستاگرام بیشتر است. پس تبلیغ در اینستاگرام را به چشم هنر ببینید.

 در پست‌های تبلیغاتی فیسبوک قانون محدودیت ۲۰ درصدی متن برای هر عکس وجود دارد، در حالی که اینستاگرام این محدودیت را ندارد چون اینستاگرام می‌داند عکس‌هایی که نوشته دارند بازدید کمتری می‌خورند و به قولی این یک قانون نانوشته در اینستاگرام است.

تبلیغ اینستاگرام

تبلیغ اینستاگرام

یک مثال دیگر

 ایزی کانوس پرینتس ( Easy Canvas Prints ) یک شرکت تجارت الکترونیک امریکایی است که در زمینه تبدیل عکس‌ها به پرینت‌های سفارشی فعالیت می‌کند. این شرکت در تبلیغات اینستاگرامی خود نتیجه شگفت‌ انگیزی به دست آورده : کاهش هزینه جذب هر مخاطب جدید تا ۵۵% و ۳٫۱۹% بازگشت بودجه تبلیغات ( ۳۰۰ درصد بازگشت سرمایه ) !

۴) کپشن ها را کوتاه بنویسید

این را می‌دانیم که امروزه مصرف‌کنندگان و کاربران شبکه‌های اجتماعی زمان و دقت زیادی را برای هر چیزی نمی‌گذارند. کار همه شبکه‌های اجتماعی رساندن مقداری خبر و شایعه به کاربران با کمترین زمان برای مطالعه است. اینستاگرام هم از این دایره خارج نیست. حتی باید گفت که در اینستاگرام نسبت به شبکه‌های اجتماعی دیگر، کاربران تمایل کمتری به خواندن دارند.

همانطور که در عکس‌ها از متن کمتری استفاده شود بهتر است، این قانون نانوشته را در متن همراه عکس‌ها یا همان کپشن‌ها هم باید رعایت کرد.

طول ایده‌آل متن هر پست در فیسبوک ۴۰ کاراکتر است و این موضوع در کپشن‌های اینستاگرام هم صدق می‌کند و نباید بیشتر از ۴۰ کاراکتر باشد. این یکی دیگر از رمز و رازهای تبلیغ در اینستاگرام است.

۵ . تست تبلیغ اینستاگرام را فراموش نکنید

 تبلیغ اینستاگرام به یکی از شبکه‌ های اجتماعی محبوب در زمینه کسب ‌و کار تبدیل شده است و یکی از دلایل آن هم فیسبوک است. فیسبوک تصمیم گرفت تا اینستاگرام یک روند تبلیغاتی ساده اما موثر را در پیش بگیرد.

 با این حال ، برندها و صاحبان کسب و کار باید بدانند ، همیشه تکرار کارهای موفق قبلی شان موثر نیست ، هرچند ممکن است انجام این کارها گاهی نتیجه مثبتی داشته باشند ، اما قبل از هزینه کردن برای جذب مخاطب ، تبلیغات خود را آزمایش کنند.

 شما باید به این پی ببرید که مخطبانتان در اینستاگرام به چه مواردی علاقه دارند و چه چیزهایی را رد می‌کنند . حتی اگر جامعه مخاطبان شما همان جوانان فیسبوکی باشند ، تضمینی برای موثر واقع شدن کارهایی که قبلا در فیسبوک انجام می‌دادید وجود ندارد. بهتر است با چند کمپین کوچک واکنش‌های مخاطبان‌تان را بسنجید و  از عوامل موثر آگاه شوید.

Source :

چنکا

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.