پیام رسان

فیلتر تلگرام و توجه کاربران تلگرام به پیام رسان های جایگزین بخش اول پیام رسان سروش

    

در چند روز اخیر فیلتر پیام رسان تلگرام و اینستاگرام باعث شده دسترسی کاربران ایرانی به این شبکه های اجتماعی دچار مشکل شود. ایرانی ها سال هاست که با عدم دسترسی به شبکه های اجتماعی محبوب دنیا ، تمام زندگی دیجیتال خود را در اینستاگرام وتلگرام خلاصه کرده اند.

مقالات مرتبط

۲۰ نکته و ویژگی مخفی اینستاگرام که همه باید بدانند ( بخش اول )

شرایط کنونی پیام رسان ها

 با این شرایط قطع دسترسی به تلگرام و اینستاگرام شوک بزرگی برای کاربران ایرانی محسوب می شوند. در چنین شرایطی توجه کاربران به پیام رسان های ایرانی و شبکه های اجتماعی مشابه امری بدیهی به نظر می رسد. کاربران ایرانی در ترس قطع دائمی خودشان از اینستاگرام و تلگرام به دنبال جایگزینی برای این شبکه های اجتماعی و پیام رسان هستند.

 سوالی که ذهن بسیاری از کاربران ایرانی را درگیر کرده این است که آیا جایگزین مناسبی برای تلگرام و اینستاگرام می توان پیدا کرد ؟ آیا سیستم های ایرانی با توجه به نظارت شدید حاکمیت برای کاربران قابل قبول هستند؟ در این مقاله سعی داریم پیام رسان ایرانی سروش را بررسی و نقاط قوت و ضعف آنها را ذکر کنیم.

پیام رسان ایرانی سروش

 پیام رسان ایرانی سروش مدت زمان زیادی نیست که فعالیت خود را آغاز کرده است. در طول مدت فعالیت این پیام رسان توانسته است ۲۰۰ هزار دانلود از مارکت ایرانی کافه بازار داشته باشد. البته با فیلتر شدن تلگرام میزان استقبال به این پیام رسان ایرانی زیادتر شده و در طول ۲۴ ساعت گذشته میزان دانلود این اپلیکیشن به ۵۰۰ هزار دانلود رسیده است.

پیام رسان

پیام رسان

معایب پیام رسان ایرانی سروش 

ضعف فنی و قطع ارتباط

 با نصب این اپلیکیشن و ثبت نام در آن بارها با پیام « اتصال به سرور برقرار نمی باشد » روبه رو خواهید شد. این پیام و ضعف های دیگری که در کاربری این اپلیکیشن با آن مواجه خواهید شد نشان از سرور و بخش فنی ضعیف این سرویس را دارد.

عدم احراز هویت دو مرحله ای

 در شرایطی که اغلب سرویس های دنیا برای افزایش امنیت کاربر امکان تایید هویت دو مرحله ای را ایجاد کرده اند ، پیام رسان سروش از این امکان بی بهره است.

 احراز هویت دو عاملی به این معناست که شخص برای ورود به سیستم پس از وارد کردن رمز عبور ، باید کد ارسال شده به ایمیل یا شماره تلفن خود را نیز وارد کند. این کار باعث می شود افراد صرفا با دانستن پسوورد حساب کاربری شخص ، نتواند به حساب کاربری آن نفوذ کنند.

محدودیت در نوع ارسال محتوا

 در پیام رسان ایرانی سروش شما امکان ارسال پیام های ویدئویی ، GIF و انواع دیگر محتوا را ندارید.

آخرین زمان آنلاین بودن کاربر مشخص نیست

 با اینکه امکان نمایش زمان انلاین بودن کاربر در اغلب سرویس های پیام رسان جهان ، یک امر بدیهی است. پیام رسان ایرانی سروش از این امکان بی بهره است. کاربران این پیام رسان حق انتخابی برای فعال یا غیر فعال کردن این امکان ندارند.

مزایای پیام رسان ایرانی سروش

وجود بخش کانال های پر طرفدار

 در پیام رسان ایرانی سروش بخشی در سمت راست این اپلیکیشن قرار داده که شما را با لیستی از کانال های پیشنهادی رو به‌ رو می‌کند. اگر چه ترتیب کانال های پیشنهادی جای ابهام زیادی برای کاربران دارد اما ایده خلاقانه ای به این سرویس اضافه شده است. 

امکان لایک کردن و نمایش تعداد بازدید پست ها

 طراحان سرویس پیام رسان ایرانی سروش سعی کرده‌ اند با افزودن امکانات خلاقانه ، نظر کاربران را به سمت خود جذب کنند. یکی از این امکانات خلاقانه امکان لایک کردن پست ها و دیگری نمایش تعداد بازدیدها است. این امکانات باعث می‌شود پیام رسان سروش مثل تلگرام و اینستاگرام به سمت امکانات یک شبکه اجتماعی برود و تعامل کاربران را بیشتر برانگیزد.

امکان پرداخت قبض و خدمات مناسب ایرانی ها

 از یک سرویس ایرانی انتظار می رود که علاوه بر امکانات موجود در سرویس‌ های جهانی ، نیاز کاربران بومی را نیز بسنجد و بر طبق این نیاز‌ها امکاناتی را در اختیار کاربران بومی خود قرار دهد. طراحان پیام رسان ایرانی سروش در این زمینه خدمات خوبی را به سرویس خود اضافه کرده‌اند.

 امکان پرداخت قبض ، نمایش اوقات شرعی ، انتقال وجه کارت به کارت شبکه شتاب و خرید شارژ اپراتور‌های موبایل کشور از جمله امکانات بومی پیام رسان سروش هستند.

پیام رسان

پیام رسان

وجود کلاینت برای همه پلتفرم ها از جمله لینوکس!

 وقتی وارد سایت پیام رسان سروش بشوید با کمال تعجب خواهید دید که در بخش دانلود ، برای همه سیستم عامل‌ ها کلاینت آماده شده است. این موضوع باعث می‌شود کاربران آی‌ او‌ اس ، اندروید ، لینوکس ، ویندوز و حتی مکینتاش امکان نصب و بهره برداری از سروش را داشته باشند.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.